Poezi Per Ditelindje
  Poezi Per B-Day


Akrepat kaluan nga ora 12 tani filloj edhe nje dit e re 19 qershori 2008 dikush qe e du shum sot i ben 20 vjet...happy birthday my little heart...luv yaaaaaaaaa


Kur ora ne castin e lindjes tende fillon ti numeroje tik-taket e saj
sot kur ti mbush 18 vjet
vjen rasti qe une ditelindjen tende per here te pare te ta uroj
dhe te te them qe shume te dashuroj.


sot po mbush plot 7 vjet
e kujton baba i vet
e kap per dore e qon ne det
vjet per vjet edhe sivjet

tortes qirat ja ka renu
kusherit i ka ftu
kejt paret do mi hargju
kurgjo sdo me me lon mu


Me lule ne dore me respekt shpirteror me DASHURI te vertet URIME DITELINDJEN per jet


ca fjal jam tuj i shkru
ditelindjen per ta uru
dhe ta dish se se kam harru
po nga zemra jam tuj te uru


me kto fjal po te kujtoj
dhe 100 vjet te tjera po te uroj
qofsh gjithmon i lumtur
dhe nje jet sa me te bukur


Te uroj
12 muaj lumturi,
52 weekende qetesi,
365 dite dashuri, 8760 ore paqe,
525600 minuta sukses,
31536000 sekonda miqesi.URIME!!!


me ngjyr te kuqe po ti shkruaj keto fjal ne ditlindjen tende nuk mundem me arrdh ne hije te lisit ne hije te pemes ta uroj ditlindjen nga thellsija e zemres


Urime ditelindjen loqk...Dy gjera ti uroj ne jete, gjithqka dhe asgje...gjithqka qe te ben te lumtur dhe asgje qe te ben te vuash...U befsh 100 vjeq ylli im.


urime urime ti zemra ime edhe njëqind ditelindje i festofsh me gëzime në pranin time


tortes qirat ja ka renu
kusherit i ka ftu
kejt paret do mi hargju
kurgjo sdo me me lon mu
RADIO ARTA LIVE
 

Pubblicitá
 
FOTO E JAVES
 
VIDEO E JAVES
 

POEZIJA E JAVES
 

ZOTI TI DHE UNE

Zoti Krijoj Token
Toka Tkrijoj Ty
Ti Linde Per Mua
Une Vdes Per Ty

BASHKPUNIME
 

www.RadioArta.Org

www.VS-Networks.Net

www.Dollogozhda.be

www.Kumanova24.Ch
www.gjithqka.info www.KaloMir.Com

www.KHG-Crew.Ws 

www.VideoShqipe.Ch

 

www.sporti-ks.com

 
Ndalohet Kopijimi Rreptesisht ----------------------------------Vizitoret Ne www.DoLLoPortaLL.Ch Jane --> 268227 visitatori
=> Vuoi anche tu una pagina web gratis? Clicca qui! <=
CopyRight By DoLLoPortal.Ch - Kontakt@DoLLoPortal.Ch Design By DoLLoPortal.Ch