Tregusi

.:RADIO LOLA:.

Se Shpejti Online Me RadioLoLa:)

                                                                     LAJMERIM

   Prej Tash Ju Informojm Se Artikujt e Kaluar Qe Jan Shkruar Ne Portalin e wWw.DoLLPortal.Ch - Do Ti Gjeni Edhe Ne Forumin Tone Qe Sherben Si Arkiv I Forumit...

Per Me Shum Info Nga Teknologjia Sporti Lajme Nga Rajoni Bota VIP Do Ti Gjeni Ne Forum...

Per Artikujt e Kaluar Te Cilet Kan Qen Ne Portal Do Ti Gjeni Ne Forum.. Te Arkivi I Forumit...

Mirepo Per Te Hyre Ne Forum Ju Duhet Te REGJISTROENI...

Per Tu Regjistruar Klikoni Ketu 
wWw.DoLLoPortaL.Ch  - Ju Uron Festen e Ramazanit Dhe Fiter Bajramin

 
 
wWw.DoLLoPortal-Mp3.Ch

wWw.DoLLoPortal.Ch
 
wWw.DoLLoPortaL.Ch

 wWw.DoLLoPortal.Ch  Ju Mundeson Prej Tash Edhe Nje Ser Muzikash Te Ndryshme Qe Disponojm Ne..  Vetem Per Ju Vizitor Te Nderuar..

wWw.DoLLoPortal-Mp3.Ch & wWw.DoLLoPortal.Ch  Gjat Nje Bashkpunimi Te Tyre Bene Te Mundur Grumbullimin e disa muzikave shqipe.. Ne Rast Se Ju mungon Nje Muzik Ne PC Tuaj Do Ta Gjeni Vetem Ne wWw.DoLLoPortal-Mp3.Ch


Ne Rast Se Hasni Probleme Gjat KerkimiT Tuaj Ne Web-Mp3 wWw.DoLLoPortal-Mp3.Ch Per Ndonje Muzike Ju Lutem Kontaktoni Ne : kontakt@dolloportal.ch
Me Respect Staffi i DoLLoPortal.Ch
wWw.DoLLoPortal-Mp3.Ch

     Encode Explorer
wWw.DoLLoPortaL.Ch  - Ju Uron Festen e Ramazanit Dhe Fiter Bajramin

 
 
wWw.DoLLoPortal-Chat.Tk 

wWw.DoLLoPortal.Ch
 
wWw.DoLLoPortaL.Ch

 wWw.DoLLoPortal.Ch  Ju Mundeson Prej Tash Ne Cdo Koh Lidhje Me Te Shpejt Me Shoqerin Tuaj Dhe Tonen ...

Qe Te Shtoni Shoqerin Tuaj Ne Cdo Kohe... Ater Ju Duhet Vetem Te Hyni Me Cfardo Paswordi  ne wWw.DoLLoPortal-Chat.Tk  Dhe Ne Ju Sigurojm Qe Do Te Shtoni Vet Shoqerin Tuaj Ne Cdo Kohe...


Me Respect Te Madh Si Staff Realist Qe Jemi Ju Kerkojm Qe Nese Nuk Keni Kohe Te Lini Userin Tuaj Hapur Ne wWw.DoLLoPortal-Chat.Tk Qe Te Njiheni Me SHuM Miq Tjer
 
Me Respect Staffi i DoLLoPortal.Ch
wWw.DoLLoPortal-Chat.Tk.:NEWS:.

DoLLoGozhda Nen Reshjet e Shiut
 
Sot Moti Ne Dollogozhde Beri Nje Kthese Te Madhe Nga Temperaturat Normale Nen Diellin e Vjeshtes Ktheu Gati 100% Nen Reshjet e Shpejta Te Shiut ... Sic e Shihni edhe Ne Fotografite te cilet u mundesuan nga staffi i dolloportal.ch e shihni qe rruget e fshatit DoLLoGoZhde Jane Mbushur Plot e Perplot Shi.. Keto Rruge Deri Dje Ishin te thata Ndersa prej sot ne mengjes Shiu i Mbuloj Te Gjithe Rruget e Fshatit...
Kjo temperature e ulet ben edhe Paralajmerimin e asaj qe nuk do te ket me diell ne kete stine pra nisi moti i ftohte ne fshatin tone..
Kjo Gje Ndodhi sic e thame me lart ndodhi qe ne oret e para te mengjesit te sotem ...

Data : 04.10.2008
Lexo Me Teper   Postuar Nga Dj-MiMi   Aparatet moderne tepër të komplikuara

S

Për shumicën e britanikëve pajisjet moderne janë tepër të komplikuara, ka zbuluar një anketë e kryer.
Një e katërta e të anketuarve ka deklaruar se nuk dinë se si të udhëheqin me fotoaparatin digjital, derisa probleme u shkaktojnë edhe telefonat celularë, MP3 playerët, kamerat, furrat me mikrovalë e madje edhe lavatriçet.
Chris Winstanley nga faqja e internetit reevoo.com e cila e ka kryer hulumtimin thekson: "Shumë njerëz dëshirojnë shfrytëzim të thjeshtëzuar të aparateve, e jo funksione shtesë".  Data : 02.10.2008
Lexo Me Teper   Postuar Nga Dj-MiMiApple iPod i dekoruar me ar

S

iPod-i i zakonshëm ju duket tepër i lirë, e në të njëjtën kohë iu shkon në nerva që hajnat e rrugës assesi të mos ju zgjedhin ju për t’iu plaçkitur? Krejt këto mund të zgjidhen me blerjen e iPod-it të dekoruar me ar 24 apo 18 karatësh.

Pra, sa i përket funksioneve, bëhet fjalë për një iPod Nano krejtësisht normal, respektivisht Touch – dallimi është vetëm në çmim, sepse për një Nano të artë do të duhet të ndani 644, e për Touch 823 dollarë.  Data : 02.10.2008
Lexo Me Teper   Postuar Nga Dj-MiMiGangsterët rusë 'blenë' finalen e UEFA-s

Gangsterët rusë 'blenë' finalen e UEFA-s
Mediat spanjolle thonë se gangsterët rusë të arrestuar në Spanjë kanë deklaruar ta kenë "blerë" kupën e UEFA-s të fituar këtë vit nga Zenit St Petersburg.

Zenit ka mundur Glasgow Rangers 2:0 në finalen e majit, pasi që kishte mundur favoritin Bayernin e Munihut me 4:0 në gjysmëfinalen e mbajtur në St Petrsburg.

Gazeta ABC tha se Gennadios Petrov, kreu i një bande të fuqishme ruse ka paguar diku 20 milionë deri 40 milionë euro për të "blerë gjysmëfinalen dhe finalen".


                        Data : 02.10.2008
Lexo Me Teper  Postuar Nga
Dj-MiMi


NewFerrari 250 GTO automjeti më i shtrenjtë në botë

Pasi që për transaksion janë shpenzuar 17.5 milionë funte, rreth 22 milionë euro, automjeti i vjetër i Ferrarit 250 GTO është bërë edhe automjeti i paguar më së shtrenjti në botë.

Ferrari ka prodhuar modelin 250 GTO vetëm në 39 njësi në periudhën prej vitit 1962 deri në 1964. Automjeti është punuar për nevoja të garimit në kampionatin GT të FIA-s.

Pronari i automjetit më të shtrenjtë në botë është blerësi anglez i cili e ka shfrytëzuar të drejtën e tij të ankandit për fshehtësi dhe ka vendosur të mbetet - anonim.

 
                        Data : 29.09.2008
Lexo Me Teper  Postuar Nga Dj-MiMi


Nokia nis betejën kundër të pathyeshmit iPhone

Nokia e ka pranuar sfidën e iPhone prandaj javën e ardhshme planifikon të paraqes celularin e saj të parë me ekran të ndjeshëm në prekje i cili, gjoja, është një kërcënim serioz për celularin jashtëzakonisht të popullarizuar të kompanisë Apple - iPhone.

Gjatë dy viteve të fundit, një numër i madh i prodhuesve kanë depërtuar në industrinë e ekraneve të ndjeshëm në prekje, si LG, Samsung apo Sony Ericsson e madje edhe Google, mirëpo në këtë segment Nokia është vonuar. Sipas burimeve të agjencisë së lajmeve Reuters, Nokia, prodhuesi më i madh i celularëve në botë, do të zbuloj celularin e vet me emrin kodues "Tube" gjatë një ngjarje të madhe e cila do të ndodhë më 2 tetor në Londër.
 
                        Data : 29.09.2008
Lexo Me Teper  Postuar Nga Dj-MiMi

 Sot Dollogozhda Feston Fiter Bajramin
http://img165.imageshack.us/img165/7894/14815341wj9.jpg
Si Te Gjith Vendet Islamike Edhe Fshati DoLLoGoZhde Feston Festen E Fiter Bajramit.
Pas Mbarimit te muajt te shejnt te ramazanit ... Vinte Festa e Fiter Bajramit Si Nje Fest Kombtare Ne Te Cilen Dite Nuk Punonin Institucionet shtetrore Dhe Per Kete Arsye Ne Kete Dit Te Madhe Traditat Nuk Mungonin ku secili person uron njeri tjetrin Fiter Bajramin Ne Menyra Te Ndryshme Ndersa Ne Rruget e Fshatit Endeshin Shum Njerz ku edhe kjo me tash eshte ber pjes e tradites tone.
Ne Ket Dit Te Madhe Gezimi Me I Madh Eshte I Femijeve Te Cilet e Presin Me Kaq Durim Dhe prandaj nje nder ditet e tyre me te mira sigurisht qe ben pjes edhe dita e fiter bajramit                        Data : 29.09.2008
Lexo Me Teper  Postuar Nga
Dj-MiMi Kupa UEFA me emër dhe formë të re nga viti 2009

Kupa UEFA me emër dhe formë të re nga viti 2009
Në takimin e UEFA-së në Bordeaux është marrë vendimi për ndryshimin e emrit dhe formulës së turneut të Kupës UEFA, dhe nga sezoni 2009/2010 kjo garë do të mbajë emrin Liga Evropiane ku do të garojnë 48 ekipe të ndara në 12 grupe nga 4 ekipe.

Ekipet që do të garojnë në këtë garë, të dytë për nga rëndësia në Kontinentin e Vjetër, do të luajnë në mes veti në fazën e grupit duke udhëtuar tek njëra tjetra, me nga një ndeshje mes tyre. Dy ekipet e para nga secili grup, si dhe tetë ekipet e treta që do të dalin nga faza e grupeve Ligës së Kampionëve, do të plasohen në fazën eliminuese, 1/16 e finales.

                        Data : 28.09.2008
Lexo Me Teper  Postuar Nga
Dj-MiMi

50 Cent planifikon të xhirojë film


* Reperi i famshëm 50 Cent pritet ta shndërrojë albumin e ri të tij, “Before I Self-Destruc”, në një film biografik, ku do të jetë regjisor dhe producent.
* I inspiruar nga roli i tij si kundërshtar i Al Pacinos dhe Robert De Niros në “Righteous Kill”, reperi do ta shndërrojë tregimin e jetës së tij në një film të ri, i cili do të lëshohet së bashku me albumin e tij të ri, më 9 dhjetor.
* “Nuk është si Purple Rain (filmi i Prince), por është inspirim nga muzika aktuale”, ka thënë 50 Cent, i cili planifikon të shkruajë dhe incizojë edhe një muzikë për filmin, i cili nuk do të përfshijë muzikën e albumit të tij aq të përfolur, “”Before I Self-Destruct”.

Postuar 27 Shtator 2008 Nga :
Dj-MiMi

Samsung e Yahoo shpikin internetin nëpërmes televizionit

Kompanitë Samsung e Yahoo kanë bashkuar forcat dhe kanë mundësuar që interneti të zhvendoset nga kompjuteri drejt e në kanalin televiziv, kanë njoftuar mediat e huaja.
Samsung nga Koreja e Jugut në panairin industrial IFA, i cili mbahet prej sot e deri më 3 shtator në Berlin, do të njoftojë për bashkëpunimin me makinën e kërkimit të internetit Yahoo në sigurimin e shërbimit të ri të qasjes së internetit nëpërmes televizionit.

Potuar 27 Shtator 2008 Nga: Dj-MiMi
RADIO ARTA LIVE
 

Pubblicitá
 
FOTO E JAVES
 
VIDEO E JAVES
 

POEZIJA E JAVES
 

ZOTI TI DHE UNE

Zoti Krijoj Token
Toka Tkrijoj Ty
Ti Linde Per Mua
Une Vdes Per Ty

BASHKPUNIME
 

www.RadioArta.Org

www.VS-Networks.Net

www.Dollogozhda.be

www.Kumanova24.Ch
www.gjithqka.info www.KaloMir.Com

www.KHG-Crew.Ws 

www.VideoShqipe.Ch

 

www.sporti-ks.com

 
Ndalohet Kopijimi Rreptesisht ----------------------------------Vizitoret Ne www.DoLLoPortaLL.Ch Jane --> 267793 visitatori
=> Vuoi anche tu una pagina web gratis? Clicca qui! <=
CopyRight By DoLLoPortal.Ch - Kontakt@DoLLoPortal.Ch Design By DoLLoPortal.Ch